A gyerekek esetében a fő problémát a tünetek kezelése okozza, mivel a legtöbben ( szülő és gyermek is) idegenkednek a különféle gyógyszerek bevételétől. Ha visszagondolunk, kiskorunkban számunkra is kellemetlen élmény volt a különféle készítmények bevétele. Miért lenne ez másként a saját gyermekeink esetében?
Bár egyes gyártók igyekeznek olyan ízeket, állagokat, formákat kialakítani a különböző készítményeknek, melyeket a gyerekek könnyen és szívesen fogyasztanak, sajnos ez nem minden termék esetében megoldható. Így minden szülő kénytelen előbb-utóbb szembenézni a problémával: „Hogyan adjam be gyermekemnek a gyógyszert?”
Erre már számtalan praktika létezik, íme, néhány tipp:
- Ha kisbabáról beszélünk, a fecskendős megoldás hatásos lehet a nyelv hátsó részéhez lassan adagolva.
- Nagyobb gyermek esetében jó megoldás, ha szóró cukorral takarjuk el a kanálon lévő köptetőt.
- Narancslébe vagy ételekbe is „rejthetjük” a készítményeket, azonban félő, hogy a gyerek így is megérzi a gyógyszer ízét, sőt, az adottétel/ital sem fog a kedvencei közé tartozni a későbbiekben. Gond lehet az is, ha nem fogyasztja el a teljes adagot, így a gyógyszer is a tányéron/pohárban marad.
- Jutalommal is próbálkozhatunk. Ajánljuk fel neki kedvenc csemegéjét a gyógyszer bevételéért cserébe!
- Ha már elég nagy a gyerek, a legjobb megoldás az, ha megbeszéljük vele a dolgot. Tekintsünk rá úgy, mint egy kis felnőttre, kezeljük partnerként, akivel közös megoldásra törekszünk. Magyarázzuk el neki: rosszul van, ő is tudja, hogy valami nincsen rendben. Értessük meg vele, hogy az ő érdekét szolgálja a gyógyszer bevétele.
- Vonjuk be a döntésbe a gyereket! Engedjük, hogy ő válassza ki, milyen formában szeretné a gyógyszert bevenni. Ha van rá lehetőség, választhassa ki a kanalat vagy a bevétel időpontját.
- Alakítsunk ki napi rutint, ha hosszabb ideig tartó kezelésről van szó! Beszéljük meg a gyermekkel, hogy mikor kell bevenni a gyógyszert és tartsuk magunkat a napirendhez!
- Mutassunk példát! A gyerekek szeretik utánozni a felnőtteket. Vegyük be akkor vitaminjainkat vagy étrend-kiegészítőinket, mikor gyermekünknek a gyógyszert kell, így nem fog annyira ellenállni.
+1 Legyen a gyógyulás egyben a jutalom is!
A Dr. Theiss HerbalSept nyalóka úgy lett kifejlesztve, hogy ne csak az íze, de a kinézete is gyerekbarát legyen. A nyalóka kialakítása nem csak praktikus - mivel a nyélnek köszönhetően kisebb valószínűséggel nyeli le véletlenül a gyermek-, de egy olyan nyalánkságra emlékezteti, melyet szívesen fogyaszt. A torokfájásra ajánlott cukorkákkal
ellentétben a nyalóka előnye, hogy jóval (akár háromszor) hosszabb ideig tartjuk a szánkban, így a benne lévő hatóanyagoknak bőven marad idejük kifejteni hatásukat.