Az ok egyrészt az, hogy a kismamák többször esznek kevesebbet, de a fogmosások száma változatlan marad. Valamint a hányinger miatt a fogmosás nem olyan intenzív, mint a várandósságot megelőző időszakban. Ha a fogmosás reggeli rosszullétet okoz, öblögessünk foglepedék képződését gátló szájöblögetővel. A frissen felpuhult fogzománc az azonnali fogmosás következtében sérülhet, különösen a rossz fogmosási technika, az erős dörzsölés hatására.
Ezért savas ételek fogyasztása, vagy hányás után először csak öblítsünk, ne mossunk rögtön fogat, várjunk fél - egy órát, ennyi idő alatt a nyál ásványi anyagai visszaépítik a felpuhult zománcot. Ebben segítségében lehet a LACALUT aktiv preventív (megelőző) hatású szájvíz, aminek foglepedék gátló hatása van.
Ugyancsak a hormonok felelősek az íny duzzanatáért, ami az immunrendszer túlzott reakciójának következménye, és az idő előrehaladtával fokozódhat. A gyulladás következtében a fog körül létrejött tasak fala hatalmas, nyitott sebfelszín, melyen át hatalmas mennyiségű baktérium és azok bomlástermékei jutnak folyamatosan a keringésbe.
A fogágybetegséggel vigyázni kell, különösen a terhesség alatt. Ugyanis az utóbbi néhány év komoly tudományos kutatásai olyan adatokat tártak fel, hogy a fogágybetegségért felelős baktériumok átjuthatnak a méhlepényen, illetve a gyulladásért felelős kémiai anyagok olyan folyamatokat indíthatnak el, melyek koraszüléshez és kis súlyú újszülött születéséhez vezethetnek
A Lacalut aktiv fogkrém rendszeres használatával megelőzhetők a fogínybetegségek, a fogak és az íny egészsége tartósan megőrizhető. A Lacalut aktiv termékcsaládban lévő hatóanyagok, összehúzó hatásuknál fogva, érezhetően feszesebbé teszik a fogínyt. Csak az egészséges fogíny tartja szilárdan a fogakat.